{phocagallery view=category|categoryid=134|limitstart=2|limitcount=5|pluginlink=1}

"Uroczyście ślubujemy!" - pod takim hasłem najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. M. Kopernika w Kartuzach dnia 4 października złożyli uroczystą przysięgę w obecności rodziców, dyrektora szkoły. Obiecali, że będą pilnymi uczniami, wzorowymi w zachowaniu i dbać o dobre imię szkoły. Wspaniale przygotowaną częścią artystyczną udowodnili wszystkim, że są dobrze przygotowani na oficjalne przyjęcie do grona społeczności uczniowskiej. Dyrektor szkoły p. Piotr Kloczkowski pasował pierwszoklasistów specjalnym ołówkiem, a wychowawcy wręczyli pamiątkowe dyplomy i rożki obfitości wypełnione po brzegi słodyczami. Klasy drugie również pamiętały o swoich młodszych kolegach i koleżankach. Wierszykami oraz drobnymi upominkami wyrazili swoją radość przyjęcia maluchów do szkolnej rodziny. Jesteśmy przekonani, że ten dzień pozostanie jeszcze długo w pamięci dzieci i ich rodziców.