{phocagallery view=category|categoryid=129|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}

17 września zresztą jak co roku, nasza szkoła włączyła się w międzynarodową akcję Sprzątania Świata. Jest to kampania dydaktyczno - wychowawcza, zwłaszcza dla ludzi młodych, gdyż uczy i wychowuje, że należy dbać nie tylko o swoje najbliższe otoczenie. Wyposażeni w worki na śmieci i plastikowe rękawiczki wychowawcy wraz z klasami udali się w wyznaczone dla nich miejsca. Efektem naszej akcji były worki pełne śmieci. Można by tutaj przytoczyć przysłowie: „Czego Jaś się nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał". Zatem świadome dbanie o Planetę już w wieku szkolnym, wyrobi w młodych ludziach nawyk poszanowania środowiska.