{phocagallery view=category|categoryid=123|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}

XIII Szachowy Otwarty Integracyjny Turniej o „Puchar Stolema" pod honorowym patronatem marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka odbył się w dniach 09-10.06.2012 roku w naszej szkole. W sali gimnastycznej zjawiło się 60 sympatyków królewskiej dyscypliny – szachów z wielu miejscowości województwa. Otwarcie Turnieju zaszczyciły osoby zaprzyjaźnione ze szkołą oraz pełniące odpowiedzialne stanowiska we władzach gminy oraz samorządu województwa pomorskiego. Turniej został rozegrany w 5 grupach:

• turniej A - zawodnicy z rankingami => 1800, tempo gry 10 minut na zawodnika, turniej rozegrany systemem 2 kołowym,
  • turniej B - zawodnicy z rankingami 1400 - 1600, tempo gry 60 minut na zawodnika, turniej rozegrany systemem szwajcarskim,
  • turniej C - zawodnicy z rankingami 1100 - 1250, tempo gry 30 minut na zawodnika, turniej rozegrany systemem kołowym,
  • turniej D - zawodnicy z rankingami 1000, tempo gry 30 minut na zawodnika, turniej rozegrany systemem szwajcarskim,
  • turniej E - zawodnicy rocznik 2004 i młodsi, tempo gry 15 minut na zawodnika, turniej rozegrany systemem szwajcarskim,

W turniejach B, C, D szachiści walczyli o podwyższenie kategorii szachowych. Dzięki fantastycznej umiejętności przestawiania figur, a przede wszystkim wysokiej koncentracji i grze w ramach zasady fair play 14 zawodnikom udało się poprawić swoje rankingi i podnieść kategorie, zdobywając wyższe od tych z którymi przystąpili do turnieju szachowego. Liczny udział renomowanych szachistów, uzyskanie tak wspaniałych rezultatów przez wielu zawodników, są wynikiem wieloletniej, ofiarnej pracy działaczy UKS "Mat", doskonałej organizacji cyklicznych imprez szachowych promujących sport szachowy w środowisku i miasto Kartuzy jako ośrodek sportu szachowego w województwie. Wyniki w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:

Turniej A:

1. Bugalski Michał, Zawisza Kolbudy