{phocagallery view=category|categoryid=122|limitstart=0|limitcount=3|pluginlink=1}

Dnia 30 maja 2012 r. w Szkole Podstawowej w Koloni odbył się VI Turniej Matematyczny dla klas III. To tam spotkali się trzecioklasiści z ośmiu szkół powiatu kartuskiego. Celem turnieju było wykazanie się przez uczniów umiejętnościami matematycznymi przy rozwiązywaniu zadań matematycznych oraz zagadek i zadań logicznych, rozwijanie zainteresowań matematycznych oraz kształtowanie nawyku zdrowej rywalizacji podczas zabaw z matematyką. W skład reprezentacji wchodziło po dwóch uczniów z każdej szkoły. Naszą szkołę reprezentował Dawid Fierka z klasy IIIa i Dominik Konkol z klasy IIIb. To oni zwyciężyli w eliminacjach szkolnych. Razem do turnieju przystąpiło 16 uczestników. Po miłym powitaniu przez panią dyrektor najlepsi matematycy przystąpili do rozwiązywania zadań testowych. Po ich wykonaniu dzieci zostały losowo podzielone na czteroosobowe zespoły i uczestniczyły w zespołowych zabawach matematycznych. Nasi przedstawiciele choć nie zostali mistrzami matematyki, to wykazali wysokie umiejętności logicznego myślenia. Dominik Konkol otrzymał w turnieju wyróżnienie. Serdecznie mu gratulujemy!