{phocagallery view=category|categoryid=118|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Uczennice naszej szkoły Weronika Skwierawska i Donata Jeśmiętowicz z klasy Vc zostały za swoje prace plastyczne nagrodzone w Słupsku w Regionalnym Konkursie Plastycznym – „Znane i nieznane miejsca mojego regionu" pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka.

Komisja konkursowa w składzie:

  1. Wioletta Miś przewodnicząca komisji - nauczyciel plastyki w Gimnazjum nr 2 w Słupsku
  2. Anna Brochocka - historyk sztuki, pracownik Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku
  3. Wanda Kowalik - instruktor z pracowni plastyki MDK w Słupsku i nauczyciel plastyki w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Słupsku

wyłoniła spośród 643 prac plastycznych (z 61 szkół) z woj. zachodniopomorskiego i woj. pomorskiego, 57 najlepszych:

  • klasy I - III szkoły podstawowej – 8 nagród i 8 wyróżnień
  • klasy IV - VI szkoły podstawowej – 11 nagród i 14 wyróżnień
  • klasy I - III gimnazjum – 9 nagród i 7 wyróżnień

Weronika została laureatką, a Donata otrzymała wyróżnienie. Dziewczynki namalowały piękne prace przedstawiające nasz region – „Muzeum Kaszubskie w Kartuzach” i „Dom do góry nogami w Szymbarku”. Jednocześnie Weronika została dodatkowo specjalnie wyróżniona za swoją pracę przez Prezesa Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego w Słupsku. Cieszy nas fakt, że doceniono talent naszych uczennic, które nie tylko zaprezentowały zdolności plastyczne, ale również promowały naszą „małą ojczyznę” Kaszuby. Serdecznie gratulujemy!