{phocagallery view=category|categoryid=113|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}
Dnia 20 kwietnia w Szkole Podstawowej w Mojuszu odbył się XIII Powiatowy Przegląd Teatrów Szkolnych „Kaszëbskô Bina”. W przeglądzie rywalizowały zespoły teatralne działające w szkołach podstawowych powiatu kartuskiego. Naszą szkołę reprezentował zespół „Świetliki”, który tym razem został podzielony na dwie grupy wiekowe: starszą (uczniowie klasy VIa) oraz młodszą (uczniowie klasy IIIb i IIa). Każda grupa wystawiła w języku kaszubskim swoje własne przedstawienie, do którego scenariusz napisała opiekunka zespołu p. Gabriela Jankowska. Starsi przedstawili komedię „Rejbach ù Trepczików”, a młodsi adaptację bajki pt: „Piãknô i Bestëjô”. Obie grupy stanęły na wysokości zadania i spisały się na medal. Piękną kaszubszczyzną oraz nienaganną grą aktorską zachwyciły jury i zgromadzoną publiczność. Młodsza grupa za swój spektakl została nagrodzona III miejscem i otrzymała „Małą Maskę”. Ponadto za grę aktorską wyróżniono i nagrodzono: Dominika Konkola z IIIb za rolę bestii, Zuzannę Kopacz z VIa za rolę córki oraz Filipa Grzenkowicza z VIa za rolę babci. Dodatkowo każdy uczestnik przeglądu otrzymał pamiątkowy kubek i słodki poczęstunek. Gratulujemy młodszej grupie „Świetlików” oraz wyróżnionym aktorom!