19 kwietnia 2012 r. klasy IVa i IVc gościły w Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach. To był naprawdę owocnie spędzony czas. Pracownicy przygotowali fragmenty baśni „Alicja w Krainie Czarów”. Już sam początek wydał się tajemniczy, gdyż dzieci zostały poczęstowane przez „królika” miksturą, która miała przenieść je w krainę baśni oraz magicznymi ciasteczkami. Następnie przez tunel musiały podążać za Alicją. Spotkały baśniowe zwierzęta z Krainy Czarów, odpowiadały na pytania i pomagały bohaterce.

Dalszy pobyt w tym „magicznym miejscu” to warsztaty teatralne. Każdy uczeń zaangażowany był w przegląd wybranych fragmentów baśni. Uczniowie pod kierunkiem organizatorów pracowali intensywnie nad scenografią, strofami i przydzielonymi rolami. Później dzielili się swoją pracą. Każda grupa została nagrodzona gromkimi brawami.

To był dzień pełen emocji - zabawy i nauki. To jeszcze nie koniec. Dalszą część dnia umilili uczniom Koncert młodych muzyków ze Szkoły Muzycznej. Od dawna naszą szkoła współpracuje z w/w szkołą i jesteśmy zapraszani na koncerty, które często są w wykonaniu naszych obecnych lub byłych uczniów. Młodzi ludzie, którzy uczestniczą w takim spotkaniu uduchowiają się muzycznie, poznają bliżej przeróżne instrumenty i twórczość wspaniałych muzyków i kompozytorów.