{phocagallery view=category|categoryid=99|limitstart=0|limitcount=3|pluginlink=1}

Po raz kolejny nasi szachiści reprezentowali naszą szkołę na turnieju szachowym, którego organizatorem był klub „Korona” Gdańsk. Turniej rozegrano w dniach 24 - 25 marca i był podzielony na pięć kategorii pod względem rankingów. Nasi zawodnicy wzięli udział w 4 kategoriach:

• Dawid Hinca zagrał w Turnieju E 1000, gdzie wywalczył 6 punktów i uzyskał I miejsce, które dało mu IV kategorię szachową. Dawid otrzymał puchar, medal, dyplom i nagrodę rzeczową. Szachiści, w tym turnieju, grali 6 rund po 30’ na zawodnika i wzięło w nim udział aż 44 osoby.
  • Jakub Bielecki reprezentował nasz klub w Turnieju D 1100 – 1250. Zawodnicy grali 7 rund po 30’ na zawodnika. Kuba wywalczył 3 punkty i tym samym uzyskał XVII lokatę.
  • Paweł Raczyński i Mieszko Ostrowski zagrali w Turnieju C 1400. Turniej ten rozgrywano w ciągu dwóch dni na dystansie 7 rund po 60’ na zawodnika. Mieszko wywalczył 5 punktów i zajął III miejsce na 24 uczestników, i w ten sposób uzyskał III kategorię szachową, natomiast Paweł zdobył 3 punkty i zajął XVI miejsce.
  • Artur Szymański reprezentował nasz klub w Turnieju A Open, gdzie udział wzięło 9 osób. Szachiści, którzy grali w tym turnieju mieli rankingi powyżej 1800. Artur, pomimo bardzo wysokiego poziomu, uzyskał wśród juniorów III miejsce z dorobkiem 3 punktów, na 9 rozegranych rund.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!