{phocagallery view=category|categoryid=97|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}

28 marca w naszej szkole odbył się III Gminny Konkurs „Czytam, więc jestem” dla klas II i III szkół podstawowych. W tym roku udział w nim wzięła rekordowa liczba szkół – aż 11! Każdą placówkę reprezentowały 2 osoby. Spośród 22 uczniów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności pięknego czytania, komisja w składzie: pani Marzena Krefta – dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kartuzach, pani Danuta Rzepka – dyrektor Biblioteki Publicznej w Przodkowie oraz pani Danuta Kobiela nauczycielka Szkoły Podstawowej w Koloni, wybrała 9 najlepszych, którzy przeszli do II etapu. Dzieci losowały teksty przygotowane przez organizatorów i po krótkim przygotowaniu wystąpiły ponownie przed widownią. Komisja po burzliwej dyskusji przyznała I miejsce i tytuł Mistrza Czytania Magdalenie Malotka Trzebiatowskiej z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie. II miejsce przyznano równorzędnie Zuzannie Płotka z ZKiW w Brodnicy Górnej oraz Marcie Stolc ze Szkoły Podstawowej w Kiełpinie, III miejsce zajęła Marta Leman z ZKiW w Brodnicy Górnej. Wyróżniono również Jagnę Bela ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kartuzach i Angelikę Jeżewską ze Szkoły Podstawowej w Łapalicach. Naszą szkołę reprezentowały Zuzanna Jereczek z kl. IIb oraz Aleksandra Makurat z kl. IIIa.

Organizatorzy, pani Justyna Adamczyk oraz pani Ewa Reglińska, serdecznie dziękują wszystkim szkołom, które wzięły udział w konkursie i zapraszają w przyszłym roku szkolnym!