Dzień wiosny powitaliśmy „Drogą do Gwiazd”. Do tego dnia uczniowie klas IV – VI przygotowywali się od bardzo dawna. Ćwiczyli różne układy taneczne, śpiew. Patron naszej szkoły Mikołaj Kopernik zobowiązuje nas do tego, aby dążyć do perfekcji i jak najlepszych wyników, również w takim dniu jak powitanie wiosny. Barwnie udekorowana sala, świetna rywalizacja, dużo muzyki i tańca sprawiły, że dzień ten był bardzo wesoły i nikomu nie chciało się wracać do domu. Jeżeli konkurs, to również rywalizacja o I miejsca. Były różne kategorie: zespół, taniec, gra na instrumencie, soliści i kabaret. W jury zasiadły: p. Elżbieta Ropella, p. Zuzanna Cybula i p. Anna Wąsak.

Najlepszym zespołem okazał się „Flash”, zaś wspaniałymi tancerzami zostali Nikodem Formella i Filip Grzenkowicz. Naprawdę zasłużyli na najwyższe podium. Na tym samym podium stanęła Jaśmina Kowalczyk, a miejsce to wyśpiewała. Najlepszymi kabareciarzami zostali chłopcy z klasy VIb: Kamil Jancen, Krzysztof Lademann i Łukasz Plichta. Zwycięzcy otrzymali nagrody i gromkie brawa. Szczerze mówiąc to wszyscy uczestnicy byli wygranymi. Trzeba mieć dużą odwagę, aby wystąpić przed tak wymagającą publicznością jak rówieśnicy z tej samej szkoły.

Młodsze klasy również pamiętały o powitaniu wiosny. Dzieci z klas 0 – III topiły marzannę.

Po tak wspaniałym dniu wiosna o nas nie zapomni.