{phocagallery view=category|categoryid=90|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}
Dnia 13 marca uczniowie klasy IVa , IV b i VIb uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej dotyczącej poznawania i odkrywania tajemnic Starego Gdańska. Wraz z przewodnikiem, przeszli cały Trakt Królewski od Bramy Wyżynnej aż do Bramy Zielonej nad Motławą. Zwiedzili pełną historycznych ciekawostek Katownię, w której dziś można również podziwiać wspaniałe inkluzje w bursztynie w Muzeum Bursztynu. Poczuli się jak XVII- wieczni mieszczanie gdańscy przemierzając korytarze Kamienicy Uphagena. Poczuli się jak Rajcy Gdańscy słuchając wykładu w Ratuszu Głównym. Podziwiali zgromadzone w Dworze Artusa bogactwo historycznych bractw gdańskich. Dowiedzieli się jak Gdańsk przyjmował królów i dlaczego tak cholubiono króla Kazimierza Jagielończyka. To była wspaniała lekcja. Teraz pokochali Gdańsk jeszcze bardziej. Koniecznie trzeba tam wrócić.