{phocagallery view=category|categoryid=66|limitstart=5|limitcount=5|pluginlink=1}

2 grudnia 2011 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach odbył się już XI Koncert Charytatywny „Dzieci-dzieciom” pod hasłem ” Dzielmy się miłością-dobro powraca”. Jego celem, jak co roku, było zebranie funduszy na zakup świątecznych upominków dla uczniów z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Wszyscy nauczyciele, uczniowie a także rodzice aktywnie włączyli się w przygotowania tak ważnej dla szkoły, oczywiście ze względu na cel, jaki jej przyświecał, imprezy o niezwykłych walorach wychowawczych. Mali artyści z kl. 0 – VI zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne, aktorskie i gry na instrumentach, wszystko w nastroju świątecznym. Na aukcji licytowano prace uczniów, podarunki od rodziców m. in. ozdoby choinkowe, kartki świąteczne, niepowtarzalny kalendarz szkolny na nowy rok, wieńce adwentowe oraz szopki betlejemskie.

Dużym powodzeniem cieszyły się stoiska ze świątecznymi upominkami. Każdy mógł kupić coś dla siebie lub najbliższych z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Nie zabrakło też świątecznych wypieków rodziców. W kawiarence można było delektować się dobrym ciastem, kawą i herbatą.

Cała społeczność szkolna jest gotowa nieść pomoc świąteczną, tym którzy jej oczekują. Nie ważne jest ile kto lub co ofiaruje ważne jest to, aby dzielić się miłością, dobrocią. Liczy się uśmiech na twarzy dziecka - to dla ofiarodawców największa nagroda.

Mamy nadzieję, że zakupione przez nas paczki świąteczne sprawią dzieciom i ich rodzinom wiele radości i pozwolą uwierzyć, że Święty Mikołaj też o nich pamięta.

W imieniu organizatorów koncertu, dyrekcji, rady pedagogicznej, rady rodziców składamy serdeczne podziękowania małym artystom za ich wspaniałe występy, rodzicom za pomoc w przygotowaniu imprezy oraz sponsorom i ofiarodawcom za trud i poświęcenie. Szczególne podziękowania kierujemy do p. Formeli i p. Wieckowskiego za oprawę świetlną i dźwiękową koncertu, do pani Joanna Kupper przewodniczącej Rady Szkoły, pani Małgorzaty Wódczyńskiej przewodniczącej Rady Rodziców oraz Hanny Grzenkowskiej przewodniczącej grupy „Sztubaków” Ogólnoszkolnej Rady Uczniowskiej, pań, które przeprowadziły licytację oraz do osób, które nie żałowały grosza licytując przygotowane fanty. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy uczestniczyli w koncercie, przyjaciołom szkoły za ich obecność i wsparcie m. in. Hannie Pionk zastępcy burmistrza, Danucie Rek radnej sejmiku województwa pomorskiego i byłej Pani dyrektor, Edmundowi Kwidzińskiemu Komendantowi Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Jerzemu Pobłockiemu wiceprzewodniczącemu Rady Miejskiej, ks. Piotrowi Krupińskiemu, Janowi Mazurowi wiceprzewodniczącemu Rady Rodziców, Stanisławowi Markowskiemu członkowi prezydium Rady Rodziców.

Jesteśmy przekonani, że, szlachetny cel, świetna zabawa miłe wrażenia, długo pozostaną w sercach tych, którzy do nas przyszli i razem się bawili w Świętego Mikołaja.

Zapraszamy jak mówiła pani dyrektor za rok.