{phocagallery view=category|categoryid=60|limitstart=2|limitcount=5|pluginlink=1}
Uczniowie klas IV uczący się języka kaszubskiego uczestniczyli 28 października w spotkaniu z lektorem języka kaszubskiego Tomaszem Fopke. Spotkanie było sprawdzianem rozumienia języka kaszubskiego. Pan Tomasz Fopke czytał fragmenty powieści Aleksandra Majkowskiego „Żëcé i przigòde Remùsa”. Opowiadał także o długiej drodze powstania płyty CD „Żëcé i przigòde Remùsa” w jego interpretacji. W czasie spotkania odbył się też mini konkurs dotyczący muzyki umieszczonej na płycie. Poprawnej odpowiedzi na jedno z muzycznych pytań udzielił Łukasz Konkol z klasy IVb, a w nagrodę otrzymał płytę CD „Aleksander Majkowski - Żëcé i przigòde Remùsa”. Dla wszystkich uczniów klas IV uczących się języka kaszubskiego pan Tomasz Fopke napisał specjalną dedykację.