{phocagallery view=category|categoryid=59|limitstart=1|limitcount=5|pluginlink=1}

W ramach programu profilaktycznego wpisanego na stałe w pracę naszej szkoły, 28 października przyjechali do nas aktorzy z teatru „Moralitet” w Krakowie. Przygotowali dla młodych widzów przedstawienie pt. „Dolce de Vita”, w którym aktorzy zagrali postacie uzależnione od: papierosów, narkotyków, komputera, gier na automatach itp. Przesłaniem spektaklu było zwrócenie uwagi młodego widza na to, co czyha wokół nich, jakie zagrożenia i szkodliwości z tego płynące.

To, że teatr pomaga uczyć i wychowywać, wiemy od dawna. Świat po drugiej stronie sceny jest dla młodzieży bardziej wyrazisty i przekonujący. Zatem i tym razem cel został osiągnięty, a pouczenie płynące z przedstawienia omówione na godzinie wychowawczej.