{phocagallery view=category|categoryid=34|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}

31 marca 2011 roku w naszej szkole po raz 34 odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju BRD.Organizatorami imprezy Kuratorium Oświaty w Gdańsku oraz Powiatowy Wydział Ruchu Drogowego w Kartuzach. W tegorocznych eliminacjach wzięło udział 10 szkół w tym: Szkoły Podstawowe Nr 1, 2 i 5 w Kartuzach, Szkoła Podstawowa w Łapalicach, Szkoła Podstawowa w Dzierżąznie, Szkoła Podstawowa w Brodnicy Górnej, Szkoła Podstawowa w Mirachowie, Szkoła Podstawowa Prokowie oraz Gimnazjum Nr 2 i Gimnazjum Katolickie w Kartuzach.

Zadaniem zawodników było rozwiązanie testu wiadomości jednokrotnego wyboru dla szkol podstawowych i wielokrotnego dla szkol gimnazjalnych w ciągu 40 minut. Następnie musieli wstawić się na torze przeszkód gdzie czekały na nich przeszkody wyznaczone w drodze losowania przez komisje. Wykazali się dużymi umiejętnościami w zakresie jazdy na rowerze, większość z nich pokonała je bezbłędnie. Po tych emocjonalnych przeżyciach udali się na Miasteczko Ruchu Drogowego. Zawodnicy mieli za zadanie przejechać na rowerze trasę wyznaczona przez członka komisji. Oceniana była umiejętność stosowania się do przepisów ruchu drogowego oraz znajomość znaków drogowych. W wyniku przeprowadzonych eliminacji:

w kategorii szkół podstawowych:

• I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kartuzach
  • II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Łapalicach
  • III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kartuzach

w kategorii szkół gimnazjalnych

• I miejsce zajęło Gimnazjum Katolickie w Kartuzach
  • II miejsce zajęło Gimnazjum Nr 2 w Kartuzach

Do eliminacji powiatowych zakwalifikowały się 3 osobowe drużyny ze szkoły Podstawowej NR 2 w Kartuzach –opiekun pani Małgorzata Klinkosz -Anioła oraz Gimnazjum Katolickiego w Kartuzach – opiekun pan Andrzej Karczewski. Serdeczne podziękowania za sprawną organizacę eliminacji składamy przedstawicielowi Powiatowego Wydziału Ruchu Drogowego sierżantowi sztabowemu Dawidowi Marszałkowskiemu oraz pani Ewie Reglinskiej za przygotowanie poczęstunku dla opiekunów drużyn.