{phocagallery view=category|categoryid=32|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}

Marzec to wyjątkowy miesiąc dla naszych uczniów, a to za sprawą Dnia Wiosny, który jest obchodzony u nas w sposób szczególny. Do tego dnia młodzież przygotowuje się od kilku tygodni, a czasami nawet miesięcy. Dziewczęta i chłopcy prezentują swoje talenty muzyczne, taneczne i kabaretowe. Śpiewają piosenki swoich ulubionych piosenkarzy, aranżują układy tanecznego znanych melodii, opracowują pełne humoru teksty kabaretowe. Na sali gimnastycznej tego dnia jest kolorowo, wesoło, bajecznie. Każdy z wykonawców otrzymał w tym roku upominek, zaś wyróżnieni – dyplomy. Jury w składzie: p. Joanna Ilisińska (nauczycielka muzyki), p. Małgorzata Klinkosz (nauczycielka historii), p. Kowalczyk (mama uczennicy z kl. Va) oceniały występy w trzech kategoriach:

  • soliści – I miejsce: Katarzyna Kuchta
  • zespół – wyróżnienie: dziewczęta z kl. Vb
  • kabarety – chłopcy z IVb
  • instrumentaliści – I miejsce: Zofia Marszk

Możemy powiedzieć, że zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy, gdyż wspólnymi siłami, głośną muzyką i tańcem udało się przywołać upragnioną wiosnę pełną słońca. Wspaniałą imprezę, która jest w programie wychowawczym szkoły w sposób profesjonalny prowadziły Jagoda i Karolina. Kolejna „Droga do Gwiazd” już za rok.