Imię i nazwisko Mikołaj Kopernik odmieniane było w lutym na różne możliwe sposoby, a to za sprawą kolejnej rocznicy urodzin tego wielkiego astronoma i patrona naszej szkoły (38 rocznica), która właśnie przypada 17 lutego. Z tej to okazji, zresztą jak co roku, szkoła uroczyście obchodzi rocznicę. Przygotowany został wspaniały montaż słowno – muzyczny, podczas którego uczniowie klas Va i Vc przypomniały wszystkim najważniejsze wydarzenia z życia Mikołaja Kopernika. Nie zabrakło piosenek, wierszy i krótkich scenek z życia uczonego. Piękna dekoracja i scenografia uzupełniła całość. Dopełnieniem apelu, a tym samym święta dla naszej szkoły był Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Mikołaju Koperniku przygotowany przez p. Hannę Grzenkowską. Do rywalizacji przystąpiły trzy szkoły: Szkoła Podstawowa Nr 1, Szkoła Podstawowa z Prokowa i oczywiście nasza szkoła. I miejsce przypadło zespołowi z SP Nr 2, który był reprezentowany przez uczniów klas VI: Z. Roszkowską, A. Sepkoi oraz J. Klinkosz, II miejsce SP z Prokowa, a III SP Nr 1. Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą o naszym patronie. Rywalizacja była zacięta. Uczyła i bawiła. Dyrekcja, nauczyciele robią wszystko, aby młodzież „Dwójki” nie zawiodła swojego patrona i tak jak on w swojej dziedzinie, osiągała wysokie lokaty w zawodach sportowych, konkursach przedmiotowych na różnych szczeblach oraz w nauce, zaś marzeniem każdego rodzica jest, aby ich dziecko wiedzą sięgnęło gwiazd.