{phocagallery view=category|categoryid=27|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}

Jak co miesiąc spotkały się klasy IV – VI na apelu szkolnym. Oprócz spraw bieżących i przydziału zadań na miesiąc marzec, zrobiło się baśniowo na Sali, a to za sprawą inscenizacji wybranych legend przygotowanych przez klasy IV oraz VIa. Uczniowie wywiązali się znakomicie z zadania, które otrzymali w lutym. Piękne stroje, rekwizyty i wyuczone teksty dopełniły całości. Pozostali uczniowie, którzy byli sali, nagrodzili swoich kolegów gromkimi brawami. To była wyśmienita zabawa, a jednocześnie lekcja, dzięki której mogliśmy przybliżyć sobie lub przypomnieć legendy z różnych regionów Polski. I tak:

  • klasa IVa zaprezentowała legendę pt „Toruńskie pierniki”;
  • klasa IVb przedstawiła „Legendę o stworzeniu Kaszub”;
  • klasa IVc pokazała „Diabelską grę”;
  • zaś klasa VIa „Jezioro Święte”.