{phocagallery view=category|categoryid=20|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}

Okres świąteczny jest dla wszystkich okazją do refleksji nad przemijającym czasem, do wspomnień, wzruszeń, do pojednania z bliskimi, do czynienia dobra dla innych ludzi. Miłą, świąteczną atmosferą w niezwykły sposób podzielił się z nami zespół teatralny „Świetliki”. To za sprawą członków tego zespołu – uczniów klasy II b i V a poczuliśmy smak Świąt Bożego Narodzenia. Przez chwilę przenieśliśmy się do Betlejem, aby poznać historię narodzenia Jezusa. Świąteczne przedstawienie jasełkowe pt.: „Siedem grzechów głównych”  w bardzo ciekawy sposób ukazało nam życie złego króla Heroda. Pojawiające się diabły w rolach grzechów: pychy, chciwości, zazdrości, nieczystości, nieumiarkowania w jedzeniu i piciu, gniewu i lenistwa skutecznie czyniły zło. Jednak narodził się zwycięzca piekła, śmierci i szatana, który przyniósł zbawienie całemu światu. Jest to przedstawienie o bogatej treści i wielkim przesłaniu. Na przykładzie negatywnej postaci Heroda widzowie zrozumieli, że nie tak ważne są prezenty i bogactwo, jak dobre serce otwarte na potrzeby innych. Piękna scenografia, kolorowe stroje, poprawna kaszubszczyzna oraz brawurowa gra aktorska sprawiły, że cała społeczność szkolna, a także rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście z wielkim zainteresowaniem oglądali występ dzieci, który wprowadził wszystkich w szczególny nastrój.