{phocagallery view=category|categoryid=18|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}

dd3 grudnia 2010 r. w naszej szkole odbył się X Jubileuszowy Koncert Charytatywny Dzieci- Dzieciom pod hasłem "Bądź przyjacielem dzieci", który jak co roku zgromadził wielu gości. Dyrektor szkoły pani Danuta Rek podkreśliła, że koncert jest darem serca uczniów, którzy bardzo aktywnie włączają się w jego organizację z pełną świadomością szczytnego celu. Podczas koncertu mogliśmy obejrzeć wspaniałe występy naszych uczniów. Usłyszeliśmy piosenki o przyjaźni a także kolędy które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Wszystkie występy, zwłaszcza najmłodszych uczniów, nagrodzone zostały gromkimi brawami. W rolę konferansjerów wcieliły się uczennice klas szóstych Paulina Warmowska i Jagoda Goll. Nowym elementem był kiermasz świąteczny na którym można było zakupić pięknie zapakowane upominki takie jak bombki, aniołki, świeczniki a także ręcznie wykonane kartki świąteczne. Ponadto w przytulnej kawiarence można było zjeść w gronie rodziny lub przyjaciół zjeść pyszne domowe ciasto. Jak co roku, w trakcie koncertu  pani Ewa Borowska prowadziła aukcję podczas której można było wylicytować wspaniałe upominki podarowane przez rodziców uczniów naszej szkoły. Publiczność jak co roku dopisała a wśród niej dostrzec można było starostę kartuskiego Janinę Kwiecień, dyrektora kościerskiej delegatury Pomorskiego Kuratorium Oświaty Halinę Uchman, ks. proboszcza Piotra Krupińskiego, państwa Urszulę i Jana Gawin prowadzących sieć aptek oraz panią Danutę Zaremba prowadzącą sieć kwiaciarni i wielu innych przyjaciół szkoły.  Oprawą muzyczną zajmował się zaprzyjaźniony ze szkołą pan Adam Gorlikowski, a nad całością organizacyjną koncertu czuwały panie Grażyna Mierska i Weronika Okrój. Celem koncertu, podobnie jak w ubiegłych latach, było pozyskanie środków na zakup paczek świątecznych dla rodzin, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. W sumie  udało się zebrać kwotę 4921 złotych, za którą przygotowano paczki świąteczne dla 59 rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji. Ponadto tegoroczny koncert, podobnie jak koncert ubiegłoroczny, stał się okazją do zbiórki pieniężnej na leczenie chorego, sześcioletniego Pawełka, brata naszej uczennicy. Wszystkim rodzicom oraz gościom dziękujemy za przybycie i ogromne wsparcie. Dzięki państwa zaangażowania i wyjątkowej hojności w niejednej rodzinie zagości odrobina ciepła i bożonarodzeniowego nastroju.