{phocagallery view=category|categoryid=13|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}

„Kocham Cię Polsko”. Taki tytuł miało przedstawienie, które przygotowały klasy III  z okazji 11 listopada. Jest to jedno z ważniejszych świąt państwowych w sercach Polaków. Piękna dekoracja, żołnierskie pieśni i teksty obrazujące cierpienie Polski w niewoli przez 123 lata wzruszyły wszystkich obecnych na sali. Uczniowie słowem i piosenką pięknie wyrazili pamięć o dniach, kiedy to Polska była pod zaborami i późniejsze lata, kiedy to przygotowywaliśmy się do odzyskania wolności. Polskę symbolizowała dziewczynka ubrana w kolory biały i czerwony, a niewolę łańcuchy, którymi była spętana. Wśród zaproszonych gości, tak jak co roku, byli kombatanci, a wśród nich: A. Frasz - prezes Związku Kombatantów, I. Zarach, Cz. Brzeziński, a także przewodniczący Rady Rodziców - J. Mazur oraz p. S. Markowski. Nie zabrakło przedstawicieli gminy Kartuzy w osobie p. wiceburmistrz H. Pionk i p. E. Rejter. Na prośbę p. dyrektor Rek uczczono minutą ciszy niedawno zmarłego kombatanta p. W. Kostucha.

Miłym gestem na zakończenie uroczystej akademii były podziękowania skierowane do dyrekcji, nauczycieli i dzieci za wspaniałe przygotowanie uroczystości, a wygłoszone ze wzruszeniem przez p. A. Frasz. Pani wiceburmistrz także podziękowała młodym wykonawcom i obdarowała ich słodkimi upominkami. Korzystając także z okazji wręczyła uroczyście nauczycielom zaświadczenia o ukończeniu kursów, m.in. nowoczesnego nauczania w szkole, które były finansowane z Funduszu Unii Europejskiej. Każdy z nauczycieli otrzymał drobny, miły upominek przypominający o celach ukończonego kursu.