Odnieśliśmy wspaniały sukces. Jest to zasługa pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów. Szkoła drogą losowania została wybrana do ewaluacji zewnętrznej. W dniach od 7.10 do 13.10 badano obszar - procesy. Pod uwagę wzięto 6 wymagań:

I - Szkoła lub placówka ma koncepcję pracy A

II – Oferta edukacji umożliwia realizacje podstawy programowej A

III – Procesy edukacyjne mają charakter zorganizowany A

IV – Procesy edukacyjne są efektem współdziałania nauczycieli A

V – Kształtuje się postawy uczniów B

VI – Prowadzone są działania służące wyrównaniu szans edukacyjnych B

Raport jaki otrzymała szkoła jest rezultatem ewaluacji zewnętrznej przeprowadzonej w szkole przez wizytatorki do spraw ewaluacji. Ewaluacja polega na zbieraniu i analizowaniu informacji:

• o efektach działalności dydaktyczno - wychowawczej i opiekuńczej
  • o procesach zachodzących w szkole  i działań podejmowanych
  • o funkcjonowaniu szkoły lub placówki w środowisku lokalnym współtworzonym z rodzicami
  • o zarządzaniu szkołą lub placówką

Ewaluacja miała na celu zebranie informacji i ustaleniu poziomu spełniania przez szkołę wymagań zawartych w załączniku do Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dn. 7.10.2009 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego. Uzyskaliśmy bardzo wysoką ocenę poziomu spełniania wymagań, tzn. cztery literki „A” i dwie literki „B”. Wynik ten potwierdza ogrom pracy jaką dyrekcja i nauczyciele przy współpracy rodziców wkładają w wychowanie i naukę uczniów naszej szkoły.