{phocagallery view=category|categoryid=8|limitstart=10|limitcount=5|pluginlink=1}

Uroczystość 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach odbyła się 8 października 2010 roku. Dzień ten rozpoczął się mszą św. w kartuskiej Kolegiacie. Podczas mszy została poświęcona replika szkolnego sztandaru, a pierwszaki zostały uroczyście pasowane na uczniów i złożyły ślubowanie na nowo poświęcony sztandar. Dalsza część uroczystości odbywała się już w murach Dwójki. Pani dyrektor Danuta Rek serdecznie przywitała wszystkich gości, m. in. Wojewodę Pomorskiego Romana Zaborowskiego, Starostę Powiatu Kartuskiego Janinę Kwiecień, Burmistrza Gminy Kartuzy Mirosławę Lehman, Pomorskiego Wicekuratora Oświaty Elżbietę Wasilenko, Dyrektora Kuratorium Oświaty w Kościerzynie Halinę Uchman, panią senator Dorotę Arciszewską - Mielewczyk. Wszyscy darczyńcy, dzięki którym szkoła otrzymała nowy sztandar, dokonali symbolicznego „wbicia gwoździa” – tabliczki z nazwiskiem umieszczonej na drzewcu. Na ręce pani dyrektor Rek goście złożyli życzenia i słowa uznania dla szkoły.

Jubileusz to także wspaniała okazja, by wyróżnić najlepszych nauczycieli.Nagrody dyrektora w tym roku otrzymali: D. Frenkiel, A. Bladowska, B. Hinc, J. Kupper, G. Jankowska i A. Karczewski. Nagrodę Burmistrza otrzymała pani W. Stoltmann, która już od 10 lat prowadzi w SP nr 2 zespół regionalny „Słunôszka”. W tym roku zespół nagrał z okazji swojego 10-lecia płytę DVD ze swoimi występami.

Na zakończenie uroczystości uczniowie klas VI przedstawili spektakl, podczas którego zaprezentowali w skrócie historię naszej szkoły. Przedstawienie przygotowały panie Gabriela Jankowska, Małgorzata Badowicz oraz Joanna Ilisińska.