Na przełomie stycznia i lutego nauczyciele klas I – III uczestniczyli w kursie opracowanym na podstawie materiałów  Szwedzkiej Ligii Obrony Cywilnej  i Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, który odbywał się w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej w Kartuzach. Miał on na celu wyposażenie dzieci w umiejętność przetrwania oraz radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia.

5 marca 2010 r. odbyła się uroczysta inauguracja nowego programu uczącego zachowań w sytuacjach niebezpiecznych pt. „Odnaleźć Zgubka” i „Bezpieczny dom”. Sześcioro nauczycieli z naszej szkoły otrzymało certyfikaty pozwalające na prowadzenie zajęć z zakresu materiału poznanego na kursie. W spotkaniu uczestniczyli też uczniowie różnych szkół. Nauczyciele klas III naszej szkoły Anna Bladowska, Joanna Jereczek, Joanna Bemowska byli odpowiedzialni za oprawę artystyczna spotkania. Uczniowie w sposób niezwykle sugestywny i obrazowy przedstawili inscenizację pt. „Odnaleźć Zgubka” Dyrektorzy szkół otrzymali od organizatorów upominki w postaci czujek dymu oraz zegarów do klas do zamontowania w swoich placówkach.

Atmosferę spotkania urozmaiciły upominki, słodycze i lody dla najmłodszych.