Tradycją w naszej szkole są Wigilie klasowe, organizowane przez poszczególne klasy i wychowawców. Jest to ostatni dzień nauki przed świętami - w tym roku przypadły one na 22 grudnia. Tego dnia wszyscy akcentują zbliżające się święta i Wigilię. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie spotykają się w swoich klasach wspólnie łamiąc się opłatkiem, składając sobie życzenia, kolędując oraz spożywając razem przygotowane potrawy.
Wigilie klasowe zbliżają wszystkich do siebie i wprowadzają do szkoły nastrój świąteczny. Wszystkie potrawy wigilijne przygotowane były przez uczniów poszczególnych klas. Na stołach wigilijnych znajdowały się przede wszystkim wypieki świąteczne. W atmosferę świąteczną wprowadziło uczniów wspólne kolędowanie i świąteczne życzenia składane podczas łamania się opłatkiem, a także Jasełka w języku kaszubskim przygotowane i zaprezentowane przez zespół teatralny Świetliki pod kierunkiem pani Gabrieli Jankowskiej.