Tytułowa Bajeczka, to postać z przedstawienia, które mogli obejrzeć uczniowie z kl. 0 – VI naszej szkoły, a przygotowali je uczniowie z kółka teatralnego (kl. Va, Vb, VIb) „Teatromani”. Tematem przewodnim inscenizacji był brak zainteresowania czytaniem bajek i baśni. Bajeczka była bardzo smutna i uwięziona przez tz. pole siłowe, ponieważ Telewnica – Czarownica zawładnęła dziećmi, które całymi dniami siedzą przed komputerem, telewizorem i grami komputerowymi. Nie wiedziała, co ma zrobić i jak walczyć z Czarownicą. Pomogły jej w tym trzy dziewczynki, wysyłające w świat „niebieski balonik” z baśniami, który pękł i w głowach dzieci narodziła się ponowna chęć czytania książek.
Przedstawienie pouczające, zachęcające do czytania, a nie tylko przesiadywania przed komputerem i telewizorem.