We wrześniu klasy  pierwsze przystąpiły do projektu "Akademia Gdańskich Lwiątek" realizowanego z Fundacją Wspólnota Gdańska. Projekt ma na celu rozbudzenie ciekawości poznawczej dzieci i promocję Gdańska poprzez edukację kulturalną. Zaczęliśmy już realizować zadania. Jednak w wyniku zaistniałej sytuacji poznajemy Gdańsk zdalnie. Zwiedzamy różne zakątki, muzea, galerie i miejsca warte obejrzenia w formie wirtualnej. Dzisiaj chcemy zaprosić innych uczniów do poznania Gdańska w pigułce. Proponujemy  na początek dwa miejsca: Ratusz Głównego Miasta i Miejski Teatr Miniatura, gdzie będziecie mogli obejrzeć wybrany spektakl dla dzieci.

Ratusz Głównego Miasta - Muzeum Gdańska: Ratusz- zdjęcia

Miejski Teatr Miniatura: Teatr Miniatura zaprasza do korzystania z różnych materiałów podczas tych tygodni spędzanych w domu. W Strefie Zabaw znajdziecie zabawy - zagadki, grę planszową, zadania z cyklu znajdź różnice etc. - związane z naszymi spektaklami, kolorowanki, instrukcje, jak zrobić pacynkę czy kukłę do domowego teatru. Justyna Sawicka z naszego Zespołu Komunikacji, znawczyni literatury dla dzieci, pisze też o ciekawych książkach i np. o zabawach nimi inspirowanych. Wybrane piosenki są dostępne na kanale youtube. Spektakle dla dzieci Teatru Miniatura i innych teatrów są dostępne on-line bezpłatnie na stronie iteatr.

Kolejne spotkanie za dwa tygodnie :)