W październiku uczniowie klas 1 i 2 przystąpili do Ogólnopolskiego Programu Edukacji Stomatologicznej "Niesamowity świat higieny jamy ustnej" przygotowanego przez Instytut Blend-a-med Oral-B® oraz Disney Polska. Etap wczesnej edukacji to najlepszy czas, aby pomóc dzieciom wykształcić pozytywne nawyki dbania o higienę jamy ustnej. Podczas zajęć uczniowie nabywali wiedzę o tym, jak dbać o zdrowie zębów i dziąseł, w tym fakty na temat płytki nazębnej, bakterii i ubytków. Poznali sposoby i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt stomatologicznych. W ramach projektu obejrzeli film oraz rozwiązywali zadania w przygotowanych arkuszach ćwiczeń. Wykonali modele szczęki oraz uczestniczyli w doświadczeniach pokazujących jak pasta do zębów chroni przed próchnicą. Na koniec każdy uczestnik otrzymał dyplom ukończenia kursu, a rodzice przewodniki "Pomóż dziecku odpowiednio dbać o zdrowie zębów i dziąseł". Z niecierpliwością czekamy na efekty projektu.