11 listopada jest wyjątkowym dniem dla Polaków. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała w 1918 roku niepodległość. Nasza droga do wolności i suwerenności była bardzo długa. Nasza historia w różnych epokach była przepełniona bólem, strachem, krwią, a przede wszystkim wielkim patriotyzmem. Droga do wolności była etapowa. Zmagaliśmy się z powstaniami, wojnami i zaborami. Nigdy nie wymarł w Polakach duch walki o orła białego na czerwonym tle, o barwy biało - czerwone oraz Mazurka Dąbrowskiego i dzięki ogromnemu poświęceniu naszych przodków możemy dzisiaj żyć w wolnym kraju i cieszyć się z faktu, że jesteśmy narodem wolnym.

Bóg, Honor, Ojczyzna zawsze były, są i będą dla Polaków ważne. Cieszmy się wszyscy i celebrujmy ten dzień, tak uroczyście, jak tylko jest to możliwe w obecnych warunkach.

Zachęcamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez uczniów klas 5 pod opieką wychowawczyń p. M. Badowicz oraz p. J. Radomskiej. FILM