Nasza szkoła już po raz 2. przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji BohaterON – włącz historię! To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie bohaterów II Wojny Światowej oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować młodych Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

W tym roku zmieniła się formuła i już nie przygotowujemy kartek dla Powstańców. Pomysłodawcy akcji w trosce o zdrowie adresatów kartek poprosili o wykonanie wspólnych prac uczniów (folderów, pamiętników, kalendarzy itp.). Uczniowie podczas lekcji plastyki wykonali laurki i stworzyli pamiątkowy album z życzeniami dla Powstańców. Partnerem działań edukacyjnych jest Instytut Pamięci Narodowej. Projekt odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.