28 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień LEGO. Z tej okazji uczniowie uczęszczający do Świetlicy Szkolnej obejrzeli bardzo ciekawy filmik o najsłynniejszych klockach świata. Później wraz z opiekunką p. Ewą Reglińską udali się do Szkolnej Biblioteki, gdzie przygotowano specjalnie na ten dzień wystawkę czasopism m.in. LegoFriends, LegoCity. Uczniowie chętnie dzielili się ciekawostkami o LEGO, opowiadali o swoich kolekcjach i ulubionych konstrukcjach. Bardzo spodobała im się zabawa - wyzwanie, do której zaprasza biblioteka pt. "Literackie wyzwania LEGO" i chętnie oglądali zdjęcia konstrukcji przygotowanych przez dzieci z całej Polski, w tym uczniów naszej szkoły.

Zapraszamy do śledzenia grupy "Literackie Wyzwania LEGO" na Facebooku. Mamy nadzieję, że już wkrótce będzie można skorzystać z atrakcji, o której zapewne marzy wielu z Was – wycieczki do LEGOLANDU! Tego Wam i sobie życzymy. Póki co bawmy się dobrze i konstruujmy swoje LEGO – KRAINY.