Z okazji zbliżających się walentynek Biblioteka Szkolna zaprosiła uczniów do zabawy pt. "Randka w ciemno z książką!". Czytelnicy mieli możliwość wypożyczenia książki "w ciemno", nie znając tytułu, autora, ani okładki. Dodatkowo każdy uczeń, który zdecydował się na "randkę z książką" wziął udział w losowaniu. Szczęśliwe numery wygrywały balony w kształcie serc i lizaki. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i przerosła najśmielsze oczekiwania, bowiem tego dnia, czyli 12 lutego padł rekord wypożyczeń - 99 książek. Należy podkreślić, że każdy uczeń mógł wylosować tylko jedną książkę. Mamy nadzieję, że naszym  czytelnikom przypadły do gustu wylosowane tytuły i zakochają się w czytaniu ;-)

Dla uczniów przebywających na zdalnym nauczaniu przygotowano wystawkę książek dla nastolatków: o pierwszych miłościach, przyjaźni i typowych problemach młodzieży. Proponowane pozycje literackie zostały udostępnione czytelnikom poprzez aplikację MS Teams. Zainteresowane osoby zamówiły wybrane pozycje książkowe.