Akcja Literackie Wyzwania LEGO trwa. W naszej szkole również znaleźli się miłośnicy najsłynniejszych klocków świata. Świetnie poradzili sobie z pierwszym wyzwaniem pt. "Zimowa kraina". Dziś prezentujemy ich konstrukcje na kolejny miesiąc zatytułowane "Fantastyczne zwierzę". Zosia Lejk z klasy 2a zbudowała Bazyliszka, a zainspirowała ją książka "Harry Potter i komnata tajemnic". Franciszek Byczkowski z klasy 5b zaprezentował "Polowanie na smoka" na podstawie wiersza Jana Brzechwy "Smok". Maksymilian Trepczyk z klasy 4a przygotował aż dwie prace: Pikachu z "Encyklopedii Pokemonów" i Chewbaccę (Czubakę) ze "Star Wars". Bracia Konrad i Aleksander Reszka z klasy 5a i 2a zainspirowani "Mitem o powstaniu świata" skonstruowali Cyklopa.

Nasi uczniowie mają świetne pomysły, trzeba też przyznać, że są niezwykle oczytani. Trzymamy za nich kciuki, gdyż przed nimi jeszcze 10 konstrukcji LEGO. Jeśli ktoś ma ochotę dołączyć - zapraszamy. Wystarczy wykonać poprzednie zadania i czekać na kolejne wyzwania! Jeśli chcecie zobaczyć wszystkie konstrukcje, zapraszamy do śledzenia strony na Facebooku: Literackie WyzwaniaLEGO | Facebook.