Kolaż zdjęć uczniów z ich pracami plastycznymi - flagą Polski.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jako święto obchodzony jest od 2004 roku. Tego dnia organizowane są liczne akcje patriotyczne, które przypominają o biało -  czerwonych barwach narodowych. W ostatnich latach do łask wróciła też kokarda narodowa – biało - czerwona rozetka, noszona przez powstańców w XIX wieku. Dziś Polacy przypinają ją do ubrania podczas świąt państwowych. Barwy biała i czerwona zostały po raz pierwszy uznane za narodowe 3 maja 1792 r., w pierwszą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Formalnie zostały przyjęte jako kolory państwa polskiego przez Sejm Królestwa Polskiego w 1831 r., w czasie powstania listopadowego. Po odzyskaniu niepodległości wygląd polskiej flagi zatwierdził Sejm Ustawodawczy 1 sierpnia 1919 r. My również przyłączyliśmy się do tych uroczystości, uczniowie wykonali flagi z kółek w technice 3D oraz napis "Kocham Cię Polsko" w kaligrafii artystycznej.