Dzieci z oddziału przedszkolnego siedzą na kocu na trawniku podczas warsztatów przyrodniczych.

10 i 11 czerwca na terenie naszej szkoły odbyły się warsztaty ekologiczne z cyklu "Wiosna w przyrodzie". Warsztaty te nosiły tytuł "Lot do krainy bociana" i były zorganizowane przez Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Szymbarku. Przedszkolaki ze wszystkich grup przedszkolnych mogły zaspokoić swoją ciekawość na temat otaczającej przyrody oraz dowiedzieć się wielu interesujących informacji na temat "skrzydlatego przyjaciela". Sama forma zajęć, które odbyły się na świeżym powietrzu sprawiła, że dzieci mogły zachwycać się pięknem otaczającej przyrody, a zarazem uczestniczyć w różnorodnych, interesujących przedsięwzięciach. Dowiedziały się m.in. ile mierzy bocian, co jest jego przysmakiem, dlaczego i dokąd wylatuje jesienią. Ponadto dzieci miały okazję, obejrzeć wystawiony przez panie prowadzące teatrzyk, dotyczący oczywiście bohatera warsztatów. Wzbudził on ogromne zainteresowanie dzieci oraz wywołał wiele pozytywnych emocji. Przedszkolakom najbardziej przypadła do gustu zabawa, polegająca na wyścigach w odgadywaniu zagadek zadawanych przez p. Lucynę oraz p. Klaudię. Warsztaty te wywołały na dziecięcych buziach lawinę uśmiechów, a atmosfera w jakiej przebiegały była bardzo przyjazna oraz pełna życzliwości. Dzięki takiej formie zajęć, zdobyta przez dzieci wiedza, zapewne na długo pozostanie w ich pamięci.