Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz strażak stoją przy wozie bojowym straży pożarnej.

Dnia 18 czerwca przedszkolaki z grup: "Bolek i Lolek" i "Miś Uszatek" udały się z wizytą do Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach. Dzieci w trakcie spotkania poznały wyposażenie wozów strażackich, sprzęt, jaki używa strażak podczas akcji ratunkowych oraz miały okazję zobaczyć strażaków szykujących się do wyjazdu na akcję ratunkową. Tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszył się zademonstrowany zjazd po strażackiej rurze oraz możliwość przymierzenia hełmu i lanie wody z węża strażackiego.

Oprócz poznania tajników pracy strażaka przedszkolaki zdobyły bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa i dowiedziały się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia. To była bardzo ciekawa i ważna lekcja. Składamy serdeczne podziękowania Strażakom z Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania niezwykle ważnej i niebezpiecznej pracy strażaka.