Szachiści siedzący przy stołach z planszami szachowymi.

W dniu 17 lipca w miejscowości Borsk został rozegrany pierwszy Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Sołtysa Borska. Organizatorem turnieju była sołtys Borska p. J. Ewald, Dom Kultury w Wielu oraz p. Tomasz Ciesielski - trener szachistów "Dwójki". Turniej zgromadził 40 uczestników, którzy grali w jednej kategorii. Uczestnicy turnieju reprezentowali miejscowości: Banino, Borowo, Borsk, Chwaszczyno, Czersk, Gdańsk, Gdynia, Gniew, Kartuzy, Konin, Lębork, Lipusz, Rumia, Sopot, Starogard Gdański, Tczew, Ustrzyki Dolne, Wdzydze Tucholskie i miasto stołeczne Warszawa.

W gronie 40 szachistów znaleźli się oczywiście uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach. Piotr Wesołowski zdobył 10 miejsce, a Dominik Kobiela wywalczył 12 miejsce.

Kolejny turniej szachowy w Borsku odbędzie się w dniu 21 sierpnia 2021 r., informacje o zapisach znajdują się na stronie chessarbiter.com.