Zaproszeni goście stoją na sali gimnastycznej z nożyczkami przed szarfą do przecięcia.

Dla naszej szkolnej społeczności to szczególnie uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, gdyż dzięki zaangażowaniu wielu osób, zyskaliśmy nową, piękną część rozbudowanej szkoły. Dzięki tej inwestycji nauczyciele i uczniowie zyskali nowoczesne warunki pracy i nauki. To był dla nas ważny dzień ze względu na samą uroczystość i zaproszonych gości, a także dlatego, że rozpoczęliśmy naukę stacjonarnie oraz, że wszyscy mogliśmy spotkać się ponownie. Gospodarzami uroczystości byli Dyrektor Szkoły p. Piotr Kloczkowski oraz burmistrz Kartuz p. Mieczysław Grzegorz Gołuński. Nie zabrakło zaproszonych gości, w wśród nich: Pomorski Kurator Oświaty p. Małgorzata Bielang, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Kościerzynie p. Joanna Sawczyn, radna Sejmiku Wojewódzkiego p. Danuta Rek, radna Sejmiku Wojewódzkiego p. Sylwia Leyk, kierownik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Kartuzach p. Elżbieta Rejter, ks. Piotr Krupiński, p. Zdzisław Lipkowski, p. Dawid Konkol, przedstawiciele firmy budowlanej EcoZet, przewodnicząca Rady Rodziców p. Natalia Gronda, dyrektorzy szkół podstawowych z Gminy Kartuzy.

Były przemówienia, podziękowania a część artystyczną, składającą się z wierszy i piosenek, zaprezentowali uczniowie z klas młodszych. Następnie zaproszeni gości zwiedzili nowe skrzydło szkoły i mieli możliwość zobaczyć komfortowe, dobrze wyposażone sale lekcyjne w jakich będą uczyć się nasi uczniowie oraz przestronną salę gimnastyczną, gdzie uczniowie będą trenować i ćwiczyć.

Uwagę gości zwróciła również nowa część administracyjna - sekretariat, archiwum, pokój do indywidualnych spotkań z rodzicami, gabinety dyrektora oraz pierwszego i drugiego zastępcy, a także wielofunkcyjny gabinet lekarski. Cieszy również fakt, a może przede wszystkim, że skończyła się nauka dwuzmianowa. Całej społeczności życzymy dobrego roku szkolnego, a uczniom owocnych sukcesów w zdobywaniu wiedzy!