Przykładowe prace uczniów - projekt Wyzwanie LEGO.

Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych młodych konstruktorów, którzy nawet podczas wakacji nie zaniechali czytania i wytrwale biorą udział w Literackich Wyzwaniach Lego. Tym razem każdy z uczniów przedstawił aż 3 prace.

Wyzwanie #6 Coś słodkiego:
Zosia Klasa i Zosia Lejk przedstawiły scenkę z baśni J. i W. Grimm "Jaś i Małgosia". Aleksander Reszka z klasy IIIa zaprezentował "Kubusia Puchatka" z książki Alana Alexandra Milne, a jego brat Konrad Reszka (6a) "Kubusia Puchatka i pszczoły". Franciszek Byczkowski, lat 11 pokazał scenkę z "Podręcznika podboju Minecraft" Mojang.

Wyzwanie #7 Na ryby, na grzyby:
Zofia Klasa zaprezentowała konstrukcję pt. "Marzenia do spełnienia", a inspiracją dla niej był utwór Braci Grimm "O rybaku i złotej rybce". Bracia Aleksander i Konrad Reszka również zainspirowali się baśnią Braci Grimm. Franciszek Byczkowski lat 11 zareklamował niesamowitą książkę pt. "Chłopak z lasu" Marten Melin, natomiast Zofia Lejk pochwaliła się pracą na podstawie książki Antonelli Meucci "Świat natury. Morza i oceany".

Wyzwanie #8 Tylko klocki 3x2:
Zofia Klasa "Rozmowa z księciem", inspiracja: Bracia Grimm "Roszpunka"; Franciszek Byczkowski "Harry Potter i komnata tajemnic"; Konrad Reszka (6a), "Ucieczka pociągiem Harry Potter" J. K. Rowling; Aleksander Reszka klasa (3a) "Superrobot Disney DuckTales"; Zofia Lejk "Roszpunka" J. W. Grimm.