Uczniowie z klas 1 - 3 stoją przy tablicy informacyjnej w PSZOK.

Uczniowie z klas 1 - 3 22 września przystąpiły do oferty dni otwartych Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Kartuzach. Zapoznali się z ciekawostkami na ścieżce edukacyjnej oraz wzięli udział w zajęciach o recyklingu i obserwowali sposób ponownego wykorzystania plastiku. Podczas wizyty utrwaliliśmy sobie sposób segregacji śmieci. Wiemy już, że niektórych odpadów nie wolno nam wyrzucać do śmietnika i warto jest zanieść do PSZOK-u, by zapewnić odpowiednią utylizację. Niemałe zaskoczenie u zwiedzających wywołał punkt "Drugie Życie", z którego można skorzystać pod opieką osoby dorosłej. Przechowywane tam przedmioty, będące niekiedy w stanie nienaruszonym, udostępnione zostały dla chętnych osób. Wizyta w profesjonalnym punkcie selektywnej zbiórki odpadów, zapoznanie się z systemem funkcjonowania takiej placówki jak również rozmowa z osobą posiadającą fachową wiedzę z zakresu gospodarki odpadami z pewnością była interesującym i niecodziennym doświadczeniem. Uczestnicy uzyskali wyczerpujące odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań, co zachęciło ich do dalszych rozważań i roztropności w segregacji śmieci.