Szachiści siedzący przy stołach z planszami szachowymi.

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach jak co roku była gospodarzem powiatowych eliminacji Wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych (05 października). Po raz pierwszy "Dwójka" była także organizatorem półfinałów wojewódzkich tych igrzysk. Półfinały odbyły się w dniu 07 października i zostały zorganizowane w dwóch kategoriach wiekowych. Sędzią głównym eliminacji był p. Tomasz Ciesielski – trener drużyny szachistów z "Dwójki". Przybyli na eliminacje szachiści, spędzili czas w miłej atmosferze, wszystkie drużyny wykazały się duchem sportowej rywalizacji oraz przestrzeganiem wartości gry fair – play. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, a najlepsze puchary. Wyniki przeprowadzonych eliminacji są następujące:

50 Wojewódzkie Igrzyska Dzieci w Szachach (półfinały wojewódzkie):

  1. miejsce SP 1 Żukowo – awans do finału wojewódzkiego
  2. miejsce ZSP Szemud
  3. miejsce SP Maszewo Lęborskie
  4. miejsce SP Pogórze

23 Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach (półfinały wojewódzkie):

  1. miejsce SP Maszewo Lęborskie – awans do finału wojewódzkiego
  2. miejsce SP 2 Kartuzy
  3. miejsce ZSP 1 Reda
  4. miejsce SP Wierzchucin

Gratulujemy drużynom, które zajęły pierwsze miejsca i awansowały do finału wojewódzkiego!