Dzieci z oddziałów przedszkolnych stoją przy krzyżu na cmentarzu.

1 listopada to Dzień Wszystkich Świętych - czas refleksji i zadumy. Przed Świętem Zmarłych dzieci z odziałów przedszkolnych "Zerówek" wspomniały tych, którzy odeszli od nas. Był czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla zmarłych i o odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu, jakim jest cmentarz.

Tuż przed 1 listopada zerówkowicze odwiedziły kartuski cmentarz. Wizyta w tak ważnym miejscu niesie za sobą tradycję zapalenia znicza,  tak i w tym dniu z okazji Święta Zmarłych dzieci zapaliły symboliczne światełko przy krzyżu dla wszystkich bliskich zmarłych. Spacer alejkami cmentarza był dla dzieci ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione. Doskonale wiedziały, jak należy się zachowywać w takim miejscu. Dla wszystkich dzieci była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie dzieciom w pamięci.