Dzieci z oddziału przedszkolnego prezentują się z napisem "Przerwa na Czytanie".

W piątek 29 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Międzynarodowej Edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Wielu uczniów oraz pracowników naszej szkoły przyniosło z domu swoje ulubione lektury, pozostali wypożyczyli książki w bibliotece, która, trzeba przyznać w tym dniu przeżyła prawdziwe "oblężenie" czytelników. Następnie podczas przerw międzylekcyjnych wszyscy z radością "oddali się" lekturze. W niektórych miejscach stworzono specjalne strefy czytania, w których nauczyciele czytali najmłodszym uczniom, natomiast na sali gimnastycznej powstała strefa, w której to chętni uczniowie czytali na głos swoim koleżankom i kolegom. W tym dniu niektórzy z uczniów postanowili również przebrać się za swoich ulubionych bohaterów książkowych, zobaczyć można było m.in. Myszkę Minnie, Barbie, Czarownicę z bajki o Jasiu i Małgosi, Harrego Pottera i Hermionę, Króla Lwa, Anię z Zielonego Wzgórza, Kicię Kocię, postaci z serii "Anime" oraz dużo innych. Łącznie w wydarzeniu brało udział około 450 osób! Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie nas jeszcze więcej.

Celem akcji Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie jest:

• promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
  • integracja środowiska lokalnego;
  • pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
  • wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi;
  • zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w wydarzeniu! Do zaczytania za rok!