Uczniowie z oddziału przedszkolnego 01 siedzą przy stolikach o prezentują się do zdjęcia.

Zadaniem dzieci z grupy przedszkonej 01 było przyniesienie deseczki, fartucha, nożyka i 3 ulubionych owoców. Atrakcją zajęć było samodzielnie przygotowanie owocowej sałatki lub szaszłyków. Dzieci samodzielnie kroiły owoce, układając na talerzykach różnorodne kompozycje, co rozbudziło ich słodki apetyt. Zanim jednak dzieci przystąpiły do pracy, pani Asia udzieliła im kilku rad na temat przygotowywania sałatki: umycie owoców, założenie fartuszków i chustek, zachowanie bezpieczeństwa podczas używania plastikowych nożyków. Potem była już tylko owocowa uczta - smakowanie owoców. Dzieci poprzez różne pogadanki, zabawy doskonaliły prozdrowotne postawy i smakowały różnych owoców. Był to wstęp do zajęć zdrowotnych, które będą realizowane w obecnym tygodniu.