Praca z klocków LEGO wykonana przez jednego z uczniów.

W październiku nasi młodzi konstruktorzy również nie próżnowali. Konrad Reszka z klasy 6a zaprezentował pracę na podstawie książki "Awantura w śmietniku" Marcina Barana: Wyrzucanie śmieci. Aleksander Reszka z klasy 3a, zainspirowany książką "Niesamowite przygody 10 skarpetek" Justyny Bednarek skonstruował magiczną pralkę, dzięki której skarpetki labiryntu mogły uciekać, gdzie chciały. Zofia Lejk z klasy 3a na podstawie wiersza Juliana Tuwima zbudowała ptasie radio. Natomiast Zofia Klasa z 2c postanowiła przedstawić "Przygodę Franklina", a inspiracja to: P. Bourgeois B. Clark "Franklin znajduje aparat".

Zbliżamy się do końca naszych całorocznych Literackich Wyzwań Lego. Nowe wyzwanie jest skrojone dla budowniczych Legomaniaków, bowiem zapraszamy do świata chatek, pałaców, domów bohaterów książkowych i nie tylko. Już nie możemy się doczekać prac prezentujących np. dom Muminków, szkołę Harrego Pottera czy pałac Królowej Śniegu. Zachęcamy również by sięgnąć do książek o niezwykłych budowlach Paryża, Włoch czy słynnych grobowcach egipskich - piramidach. Do czytania polecamy m.in.: "Królowa Śniegu", "Muminki", "Jaś i Małgosia", "Roszpunka", "Smerfy", "130-piętrowy domek na drzewie", "Paryż Piżamorama", "Seria Oto jest… np. Oto jest Rzym", "Pałac prezydencki dla dzieci", "Ania z Zielonego Wzgórza", "Harry Potter", "Hobbit, czyli tam i z powrotem".

Na prace czekamy do 30 listopada 2021.