Dwie uczennice siedzą przy stoliku i uczestniczą w zajęciach z panią dietetyk.

W klasie 1a i 1b na zaproszenie p. Agnieszki Szmit, przybyła Pani Karolina, dietetyk. 29 listopada odbyły się zajęcia dotyczące prawidłowego odżywiania. Pani Karolina z poradni dietetycznej OSA wyjaśniła dzieciom na czym polega jej praca. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Tłumaczyła dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożywanie warzyw i owoców oraz aktywność fizyczną. Pani Karolina w interesujący sposób przedstawiła dzieciom piramidę żywienia. Omawiała produkty żywnościowe na kolejnych piętrach piramidy - od tych najzdrowszych i najbardziej wartościowszych po te, które w odżywianiu powinny się znaleźć w niewielkich ilościach. Na koniec zajęć dzieci otrzymały przepisy na zdrowe chipsy. Serdecznie dziękujemy Pani Karolinie za bardzo ciekawe warsztaty.