Uczniowie z klas drugich stoją przed pociągiem w Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie.

25 listopada uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami i opiekunami udali się na wycieczkę do Kościerzyny. Najpierw poszliśmy do kina na bajkę pt. "Ron Usterka". Film opowiadał historię chłopca Barneya i robota Rona, który miał być jego "najlepszym przyjacielem z pudełka". Przezabawne awarie Rona wprowadzają w pełną akcji podróż, w której chłopiec i robot odkryją prawdziwą przyjaźń. Oczywiście w kinie nie zabrakło ulubionego popcornu.

Po bajce pojechaliśmy do Muzeum Kolejnictwa, gdzie mogliśmy przenieść się w czasie i zobaczyć, jak kiedyś wyglądały pojazdy szynowe – drezyny, lokomotywy, parowozy. Wszyscy podziwiali zabytkową parowozownię. Atrakcją była również przejażdżka drezyną.

Wycieczka dostarczyła uczestnikom sporo wrażeń. Dobry humor dopisywał wszystkim, czego dowodem były szerokie uśmiechy na twarzach dzieci.