Uczestnicy przeglądu zespołów kaszubskich prezentują się do zdjęcia.

Muzyka i taniec zawsze towarzyszyły Kaszubom. Lubią się bawić, śpiewać i tańczyć, o czym świadczy duża ilość pieśni i tańców zachowanych do dziś. Tradycje przekazywane są już najmłodszym pokoleniom, które dumnie prezentują swoje umiejętności w zespołach regionalnych.

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej Nr 2 "Copernicus" była po raz kolejny organizatorem Przeglądu Twórczości Kaszubskiej Dzieci i Młodzieży. Tym razem przegląd odbył się w formie zdalnej – uczestnicy przeglądu przesłali organizatorom nagrane występy zespołów kaszubskich. Wszyscy uczestnicy wykazali wysoki poziom swoich zdolności, a jednym z najczęściej występujących utworów były "Kosi, kosi łapci'. Rozstrzygnięcie przeglądu i wręczenie nagród nastąpiło w dniu 03 grudnia, wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali nagrody rzeczowe, puchary i dyplomy. Jury przyznało nagrodę za oryginalność repertuaru dla zespołu Wesołe Ludki z Kiełpina. Za profesjonalny wizerunek sceniczny doceniono zespół Mòtilczi z Sulęczyna. Najlepszy układ choreograficzny zaprezentowały Krôsniãta ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kartuzach. Nagrodę za najwyższy poziom artystyczny dla Słunôszek ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz opiekunom zespołów. Życzymy wytrwałości w kultywowaniu tradycji kaszubskich w naszym regionie!