Teatr w życiu dziecka jest bardzo ważnym czynnikiem wspomagającym jego rozwój, uaktywnia fantazję, a także marzenia i zainteresowania, wzmacnia kreatywność. Dzień Teatru w oddziale 4-latków rozpoczęliśmy od pytania "Co to jest Teatr?" – i tu odbyła się wielka burza mózgów. W celu przybliżenia tematu, dzieci obejrzały wiele obrazków przedstawiających elementy na które składa się teatr m.in. maska, kurtyna, aktor, rekwizyty, scena. Przedszkolaki poznały różne techniki teatralne – pantomima, teatr ruchu, teatr lalkowy, teatr cieni itd., miały również możliwość spróbowania swoich sił poprzez wcielenie się w role: Czerwonego kapturka, wilka, trzech małych świnek i innych postaci bajkowych. Zabawy w teatr przypadły do gustu naszym milusińskim, było widać radość i uśmiech na ich twarzach.