Uczniowie klasy 2a przebrani z okazji Dnia Ukraińskiego prezentują się do zdjęcia.

We wtorek 29 marca obchodziliśmy w szkole Dzień Kultury Ukraińskiej. Społeczność szkolna chciała w ten symboliczny sposób wyrazić swoją solidarność z narodem ukraińskim, który cierpi z powodu wojny. Z tej okazji uczniowie klas 4 - 8 przygotowali ciekawe gazetki nt. Ukrainy i przebrali się w ciekawe stroje w kolorach flagi tego kraju. Najciekawsze kreacje zostaną dodatkowo nagrodzone. Tego dnia odbył się również quiz o Ukrainie, w którym brali udział reprezentanci starszych klas. Podczas przerw, we współpracy ze Szkolnym Kołem Wolontariatu "Serce", zorganizowany został kiermasz ciast i potraw nawiązujących do Ukrainy: można było skosztować przepysznych ciast, babeczek, galaretek, a nawet racuchów czy barszczu ukraińskiego, a motywem przewodnim był kolor niebiesko - żółty. Uczniowie i rodzice wykazali się nie lada kreatywnością przy tworzeniu tych pyszności. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na pomoc uchodźcom z Ukrainy.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę piękną akcję. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.